Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

slusna a kulhankova

To je sice hodně pravda,

ale jen částečná. To, že jsou pobírači dávek, budiž, to neva. Je přece plno bílých pobíračů dávek, a přesto to u nich nevede ke kriminalitě. Co va, jsou jejich nekulturní vzorce, že dávky nepoužívají na účel, na jaký mají být použity. Že mají vysokou natalitu, čímž to pro budoucnost zhoršují,  ale nemají neznají vzorce slušného chování. A co především, že jsou agresivní. Prostě že jsou, jací jsou, to žádná vláda nezmění. Nicméně souhlas, že za dnešní stav v romské otázce vláda (všechny vlády) může, je pravdou.

+1/0
20.5.2012 22:12

MASAP

Trestni rejstrik

Ciste pro korektnost - nechcete sem dat kopii sveho vypisu z trestniho rejstriku, aby vas nekteri zbytecne nepodezrivali, ze jste stejny jako ti, o kterych tak hezky pisete?

0/0
20.5.2012 21:52

sci-fi

Cenzore,

kdepak jste sehnal tolik příznivců? Lehce, stačí, když se sejdou 2 - 4 rodiny.;-D

0/0
16.5.2012 13:24

janzlatousty2

PAtriku, proboha, paternalistický přístup ještě nikomu

nepomohl, ideální je měřit všem stejně a pomoci POUZE TĚM, KTEŘÍ POMOC   OCENÍ. Bez ohledu na barvu kůže.

Stát může proboha za co?  Za to, že mnozí "aktivisté" vykradli dotace? Opravdu ? V atmosféře politické korektnosti by úředník  spáchal profesní sebevraždu, pokud by v tom od počátku šťoural....

Chápu, že jste mezi dvěma tábory, je to nepříjemné. Nechápu ale povyk  a kritiku "protiromské kampaně". žádná zde není. Pokud by se v rámci polit. korektnosti nezcenzurovaly zprávy a pokud by se všem měřilo stejně neměli by ani odpudiví jedinci formátu Vandas a spol šanci. Ale takhle jí mají, problém s romsku komunitou ani prevencí, ani restrikcí nikdo neřeší stát se bojí, sama komunita je nesoudná a nekritická. A tak má  prostor Vandas. Pozor, není příčina, je důsledek celého toho bince.

+2/0
15.5.2012 10:27

greybeard-

Re: PAtriku, proboha, paternalistický přístup ještě nikomu

Že s tím člověkem vůbec strávíte čas. On poslouchá pouze sebe. On je jediný spravedlivý a jediný který vše zná a přispívá svojí troškou k tomu co se děje. Jak? Vše co není podle jeho gusta, jakýkoliv názor, bez nadávek, ale jej kritizující smaže a myslí, že když zavře lidem ústa tak prosadí svou "pravdu". Ten pán je přetvářka a lež.

0/0
18.5.2012 0:59

janzlatousty2

Já nevím, někdy je velmi racionální a jindy naopak velmi

etnický.  Patrika jsem opakovaně kritizoval, ale nemohu říci, že by mne někdy smazal. Víte, naprosto  silně nenávidím politickou korektnost a pozitivní diskriminaci. Ani jedno nikomu nikdy nepomohlo a nejvíc škodí těm, které má chránit.  Všem by se mělo měřit stejně, bílému, romovi, vietnamci, černochovi,  ..... prostě pokud dodržuje pravidla dané splečností a naopak..

Ne že bych s Patrikem souhlasil, ale ač jsem velký kritik pzitivní diskriminace,, vždy mne vyděsí, když se v diskusi začnou objevovat výkřiky nabádající k vraždění, nebo lynči. Ale ti hlupáci k podobnému vyzývající jsou již staletí stejní- zakomplexovaní, zlí a tupí. Ale nejsou příčinou, jsou důkazem toho, jak dopadne pnutí mezi různými skupinami lidí, pokud se k jedné skupině chová establishement asymetricky

0/0
19.5.2012 23:43

greybeard-

Re: Já nevím, někdy je velmi racionální a jindy naopak velmi

Napsal jsem pouze následující v reakci na jeho článek.

pokud vám do dnešního dne ještě někdo věřil, tak s dnešním článkem

Zařval zabiju vás a vystřelil. Nebyla to obrana, tvrdí svědek střelby z kušeZdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-se-svedkem-strelby-z-kuse-dur-/krimi.aspx?c=A120505_150827_krimi_brm jste si pod sebou uřízl větev. Ano, jste všichni stejní lháři a se všemi je třeba stejně jednat.

Tento příspěvek byl smazán, protože nesplňuje kritéria pro slušnou, věcnou a kultivovanou diskusi k tématu článku

Vím, že mne to bude stát stovku, ale co nadělám. Ukažte mi prosím byť jedino sprosté slovo. Snad jedině to, že je lhář?

+1/0
20.5.2012 18:01

janzlatousty2

Chápu Vaše rozhořčení, i já byl z tohoto článku

hrubě znechucený..

0/0
21.5.2012 11:46

Heisenberg

chyba v systemu

Nouze naučila Dalibora housti. Ale protože někteří (a nebuďme rasisti, prostě líný ksindl všech barev a vyznání) nejsou motivováni hladem, tak nemají motivaci pracovat. A protože nejsou motivováni strachem před střelnou zbraní, nebojí se ani krást.

Takže čím víc násilných zlodějů skončí s šípem v hlavě, tím líp. Ideálně, když je někdo v sebeobraně vyškolí ještě předtím než vyrobí další generaci. Pak by nikdy nemohla vyrůst generace lidí, kteří rodiče neviděli pracovat.

Je potřeba jasně stanovit pravidla, jaká obrana ještě je a jaká už není přiměřená. Je spravedlivé někoho střelit, když vám krade auto, na které jste šetřili 6 let? Podle mě ano, podle někoho jiného možná ne. Ale do důsledku vás ten člověk připravil o šest let života a navíc o svobodu pohybu, kterou Vám auto dávalo. Bohužel zákony jsou u nás jiné a je potřeba je dodržovat, i když se nám nelíbí.

Ale v nouzi bych se nezajímal o výklad zákona, ale řídil se při obraně heslem: Radši pár let za katrem, než navždy pod drnem.

0/0
12.5.2012 14:31

osvobozeni

ehmm... s dovolením. Ne stát, ale sami si za to mohou!

Drobnost k "tématu" nadhozenému zde:

Moje skoro 4 letá dcera strčí hravě do kapsy i 2x tak staré děti "nepřizpůsobivých". Sice se občas chová jeko "neřízená střela", ale aspoň víme, že ji máme. Jenže... sama pokecá s tetičkou na SKYPE - zapne si počítač atd. Dokáže hovořit česky a anglicky - narodila se tam, a čteme jí anglické pohádky. Nechová se v restauraci jako dobytek, ale klidně a způsobně se nají, přijde ji normální se mýt, čistit si zuby, neprosazovat sůj názor násilím atd.

Toto není o vychvalování mojí dcery. To samé, a kolikrát i mnohem víc, dokáží i ostatní děti mých přátel.

Jenže ti, kteří skutečně patří do speciálních, zvláštních, nebo pokud chcete, pomocných škol, běžné standarty nezvládají - a proto doopravdy musí navštěvovat tato zařízení.

Primitiv, pokud z něho nebude násilník, bude mít vždy pouze nataženou ruku. A aby se z primitiva stal lepší člověk, musí se učit. I primitiv by měl pochopit, že cizopasit a parazitovat na ciczí úkor je špatné.

0/0
10.5.2012 22:24

Mončí2

Musím uznat,že

pan Banga je jeden z mála"normálních" cikánů,ale že si za to může český stát?!Když byl syn malý,tak jsem taky nemohla sehnat práci a byla jsem na dávkách,ale to neznamená,že nechodil na základku a teď bude maturovat a už má sehnanou práci.To jak se cikáni chovají je jen a jen jejich vina.Bohužel jim to stát umožňuje a diskriminuje ostatní lidi.Nemusím se rozepisovat o trestech za napadení atd.Jen mě překvapuje,že když bílý kluk,kterému je 15 let se vyspí s holkou,které není 15 let a je to dobrovolné,tak je stejně stíhán,ovšem cikánské 13ti,14ti leté matky se neřeší.

+1/0
10.5.2012 15:12

r_o_s

Re: Musím uznat,že

Pan Banga je ROM!!! A mimo jiné také demagog a člověk, který má také někdy klapky na očích.

Jak může někde napsat, že za velkou část problémů s toutu menšinou může stát. To je sebereflexe jako vepř. V mém případě jsem byl vždy veden, že člověk musí začít u sebe a až pak ukazovat na jiné a na stát....

0/0
11.5.2012 7:31

Firefanatic

Re: Musím uznat,že

Až na to že je to pravda. Problémy s romy za komunismu skutečně byly daleko, daleko menší než teď. Oni se skvěle přizpůsobili situaci, kdy dostávají dávky a není trestaná jejich kriminalita. Oni ze svého pohledu neselhali, oni si na nic nestěžují a nic moc jim nechybí, a co chybí, to si ukradnou. Sladký život.

Netvrďte tedy, že selhali romové. Romové se jen přizpůsobili.

0/0
12.5.2012 13:18

janacz

Když viník se našel

bude to teď všechno jednodušší.

0/0
10.5.2012 14:16

Tomáš Jasný

Článek plný polopravd a nesmyslů

Co je to za blbost, že zákon o zaměstnanosti byl jediný zákon, který za komunistů fungoval? Tehdy, na rozdíl od nynějšího stavu fungovaly všechny zákony a kriminalita byla na zlomku té dnešní. Policie měla desetinásobnou objasněnost případů.

Za další, jak pan Banga přišel na to, že Romové nemají ve speciálních školách co dělat? Moje čtyřletá dcera strčí do kapsy naprostou většinu desetiletých romských dětí, ať už co se týče sociálních návyků, společenského chování, vědomostí a v neposlední řadě i inteligence.

+11/0
10.5.2012 1:14

eltazar

Re: Článek plný polopravd a nesmyslů

ehm,

buďto jste zarytý komunista, nebo člověk neznalý té doby. jiné vysvětlení pro váš blábol neexistuje.

+2/0
10.5.2012 9:45

Mončí2

Re: Článek plný polopravd a nesmyslů

zarytá komunistka jsem nikdy nebyla a nejsem a znalá doby jsem,v čem píše blábol?Vždyť má pravdu

+1/0
10.5.2012 15:13

osvobozeni

Re: Článek plný polopravd a nesmyslů

Oni ti, kterým se hroutí jejich svět, nechtějí připustit jinou pravdu, než je ta jejich. Ovšem, otázkou zůstává, zda je to vůbec pravda, a ne jen jejich pohled na svět.

Nicméně, budou dokolečka jakýkoliv jiný názor než je jejich, označovat za "blábol".

0/0
10.5.2012 22:07

NepochopenáAnarchistka

Milý pane Bango,

0/0
9.5.2012 17:32

NepochopenáAnarchistka

Re: Milý pane Bango,

smažete mě, když napíšu, že to, co zde popisujete jako řešení, má ve svém programu DSSS? zdroj: http://neprizpusobivi.dsss.cz/politika-zamestnanosti

+9/0
9.5.2012 17:33

Babul

Re: Milý pane Bango,

A kde si myslíš, že to opsal?

0/0
10.5.2012 20:25

BobSenklar

Re: Milý pane Bango,

Účel světí prostředky ;-D

0/0
10.5.2012 21:30

NepochopenáAnarchistka

Re: Milý pane Bango,

Tak náš drahý VIP bloger nevypadá zrovna na to, že by si při volném nedělním odpoledni pročítal stanovy DSSS... ;-)

0/0
11.5.2012 9:43

dropa

Problém je neustálé hledání složitých řešení!

Až společnost pochopí, že sociální minimum třeba bochník chleba na týden a podpora v nezaměstanosti procentem z dosavadních příjmů, bude po tomto problému!!

0/0
9.5.2012 16:02

misaviki

.

Rytmus je cikán?

0/0
9.5.2012 14:29

Gwendolyn :)

Re: .

Mam pocit, ze cosi jako polovicni. Asi se to bere jako v USA u misencu, proste jsi cernoch a basta. Kdyby nam to Rytmus nesdelil, nikdo by si toho nevsiml. Ostatne i pan Banga, kdyby se rozhodl predelat uces a oholil, byl by jako obycejny chlapek...

0/0
9.5.2012 15:36

Taisun

Extrémismus

Pane Bango vy jste romský extrémista.O co jste lepší jak Vandas a jemu podobní.populistický propagátor a pokus o manipulátora.

0/0
9.5.2012 14:26

r_o_s

no nevím

Můj názor je jiný. Liberecko se jistě hodí, když je tam osm vymyšlených případů. To je jasné. Proč ale autor nezmíní situaci v Břelavi? Tam se člověk opravdu musí někdy bát jít večer domů z baru apod....ale to jsou třeba také vymyšlené případy.

Dle mého názoru naopak média často zastírají v případě romů. Již jsem to psal jinde. Když vietnamec pěstuje konopí, tak se řekne že vietnamec pěstoval konopí. Když pět romů poseká v hospodě lidi mačetama, tak se to prvně řeklo že to byli neznámí pachatelé. Až jeden z poškozených a barmanka řekla, že to byli cikáni.

Dále...proč někdo neintegruje mne? Proč by měl jeden občan kvůli barvě pleti hledat nějakou oporu ve státu. Není snad lepší se postarat sám o sebe? Proč se Romové neučí? Nevedou děti ke vzdělání? Neučí je pokoře před dospělými?

A že se romské děti posílají do spec. škol? Není to automaticky. Jedno nevychované romské dítě, sprosté na učitelku, nechtějící se učit a dělat domácí úkoly...

+5/0
9.5.2012 10:16

r_o_s

Re: no nevím

....degraduje snahu pedagoga vzdělat alespoň zbytek třídy. Co takový učitel s takovým žákem má dělat když mu nemůže dát pár facek když je pošle někam? Kdyby mu dal pár facek, tak to bude rasově motivované týrání dítěte....

A ať mi někdo povídá že to tak není. Ten případ osobně znám kdy jedno romské dítě bylo přemýstěno do speciální školy - prej z důvodu poruchy udržení pozornosti. Ale houbelec, bylo to proto že to byl nevychovaný fracek, který se nechtěl učit, který si nepsal zápisky, kašlal na vše, chodil do školy sem tam....co s ním měl ředitel jiného dělat než ho převelet jinam? Obětovat celou třídu na úkor jednotlivce, který se snaze jej vzdělat spíše smál?

Neustále se co se týče romů píše a říká že stát dělá něco špatně. Ale houby, Romové dělají něco špatně. Nemám problém s normálním člověkem, mám problém s tou většinou romů kteří se začlenit nechtějí, chtějí mít vše...ale zdarma.

U nás ve firmě byl svého času nejlepší svářeč rom, říkal si cigán, ne ROM!!!

+16/0
9.5.2012 10:23

marka40

Re: no nevím

R^přesně.

+1/0
9.5.2012 15:04

Já vím, jak to bylo !!!

Hele Paťas, na romea se do tebe navážej

tvoji, měl by ses tam mrknout ...8-o

+3/0
9.5.2012 7:54

xaeris

Jak hluboko jsme klesli............

To mi tedy hlava nebere, diskutovat s CENZOREM.Bohužel ( bohudík?), já osobně považuji CENZORY za něco, pro co nemám ani špetku pochopení a s někým takovým, kdo se takhle beze studu dokáže živit, bych nemohl ztratit ani Ň.Tak a teď do práce a MAZAT................

+1/0
9.5.2012 6:29

kladivar3

Karma,

R^

0/0
8.5.2012 19:09

pepe1212 bol zmazany

poviem to takto, ti co su integracie schopni sa uz davno

integrovali. ti  ostatni na to nemaju- ci uz inteligencne, nedosttkom vole, sklonmi k agresivite a kriminalite, vychovou a podobne. mozete do toho pchat peniaze ale nic to nepomoze. proste nie kazdy ma nato byt hokejovy profik. a nie kazdy cigan dokaze prerazit. za dalsie sa musia vzdat ciganskeho sposobu zivota. japonci uz nechodia bosi s nuncakmi, v afrike uz tiez zliezli zo stromov. vsetci v podtste prijali europsky sposob zivota- skoly, praca, zakony. ano, nastastie su narody, ktore ziju povodnym sposobom zivota. ale tym staci ku stastiu, ked ulovia rybu a vyberu vcelam med. nepotrebuju ani chlast, ani cigy ani herne. a uz vobec na to nedostavaju peniaze od statu. lenze vy by ste chceli zit ako cigani a mat sa ako pan.

na svete aspon 5 mld ludi zije horsie ako cigani u nas ci u vas. vojny, diktatury, povstalci, sucha, sektarske nasilie, ziju v horach, v pusti. je vam moc dobre a nevazite si to.

+7/0
8.5.2012 19:04

maryša vavrova

Dávám jedna mínus

Dala jsem karmu, Patrik mě víc a víc mile překvapuje. Ale: Už několikrát se zmínil o Emilu Sčukovi a nějakých jiných podobných "porevolučních" vůdcích  jako o prozřetelných všeromsky objímajících vůdcích-aktivistech. Jenže mnozí z nich parazitovali na svém vlastním etniku / zrovna právě "výkup" bytů, neplacení pronájmů za konference, lichva..../. Tak bych o těch šéfících raději pomlčela. Také si nemyslím, že praktické škloly - pokud by byly opravdu praktické- jsou nějak pro absolventa dehostující. Vím, co je to mít ve třdě - tajké jsem učila - jednoho "živějšího a školu flákajícího" Roma. To to učitel kllidně může s výukou celé třídy zaballit. S výukou našeho typu školství.

+1/0
8.5.2012 17:49

z-VV-na-bliti

Vietnamci a Ukrajinci...

...sem prisli pracovat, museli se sami snazit uchytit a prosadit na trhu prace, aby nemuseli s ostudou a s dluhy domu. Cikani tu proste *jsou*, nikdo je nikdy nenutil soutezit a je samotne to vesmes nenapadlo ... coz dost dobre nechapu - kdyz premejslim pulrok dopredu, mam predstavu, jakou mam rezii a prijem a kolik budu potrebovat usetri/vydelat nebo jak dlouho vydrzi rezervy. Proc cikani neumi pocitat do peti?

+4/0
8.5.2012 16:26

cenzura žije s pravicí

Re: Vietnamci a Ukrajinci...

No tak zrovna vietnamci to zde neměli tak těžké,jezdili sem za socíku jako bratři komunisti.Takže bydlení zadarmo a další výhody,to že se tu začaly zabydlovat je pouze tím,že drží jako komunita pospolu,Ukrajinci zase zde začali bohatnout trestnou činností a ti,kteří zbohatli a vyhnuli se vězení si zde vytvořili zázemí a začaly vozit dělňasy na práci.;-)

0/0
9.5.2012 14:41

snickim

Re: Vietnamci a Ukrajinci...

Hmm, koukám, že argumentujete tím, co se Vám hodí. Já Vám něco povím. Zásadní rozdíl mezi Romy na jedné straně a Vietnamci a Ukrajinci na druhé straně je ten, že Vietnamci a Ukrajinci makají od nevidím do nevidím, ať už v prodejnách a stáncích, které jim nikdo nedal nebo na stavbách. To, že pár Ukrajinců se zapojilo do trestné činnosti je pravda, ale rozhodně většina z nich ne. Romové měli za sociku byty zadarmo a oproti Vietnamcům nic z toho. Trestnou činností se někteří taky zabývají ale na trhu práce s Ukrajinci soupeřit nedokážou . Nějak Vám ta argumentace vázne.

+1/0
9.5.2012 20:51

kodlik77

Říká ten,

jehož největší přínos pro společnost je mazat v diskuzích příspěvky s jinými názory než má on sám. Ten, který se nejvíce zasloužil o to, že strana pana Vandase se asi dostane do parlamentu. Ten, který píše pro nejrasističtější server u nás - Romeu.

Prostě KECY!!!

+16/0
8.5.2012 11:35

Nemesiss

Re: Říká ten,

R^R^R^

+1/0
8.5.2012 16:37

Livrak ll

Re: Říká ten,

Ten který lhal o pražském metru, ten který se snaží v břeclavském případu svést na falešnou stopu směřující k Ukrajincům, ten který bagaatelizuje a dělá jednostrannej rozhovor se zlodějema v Chotěbuzi. Prostě ten bourák, co pak napíše takovejhle blok aby si vylepšil reputaci a přitom by se dost dobře uplatnil v hereckém kroužku.

+3/0
8.5.2012 20:23

Bijec modrých zlodějů

Re: Říká ten,

R^

+1/0
9.5.2012 6:25

duff_

Začít musí Romové u sebe!

Neustálým stěžováním si své problémy nikdy nevyřeší. Společnost se nemůže nesutále doprošovat jedné skupiny, aby byla prospěšná. Proč to ale píši. Dnes jsem si přečetl článek o první (ne)dámě Francie. Zaujala mě jedna pasáž."Trierweilerová pochází z chudých poměrů – otec přišel za války o nohu a matka početnou rodinu živila jako pokladní na kluzišti." Celkem 6 dětí, otec umřel v jejich 21, viz. odkaz wiki. Romové mají vždy plno výmluv, proč něco nejde.

http://en.wikipedia.org/wiki/Val%C3%A9rie_Trierweiler

+2/0
8.5.2012 10:46

gabina g.

neda mi to...

Vazeni ctenari a diskuteri, Patriku, pred sedmi lety jsem se vdala a tim i odstehovala z Ceska do Svycarska. Patriku tve clanky, stejne jako jine, ktere se tykaji Romu si ctu. Tento tvuj posledni clanek, jsou skutecne fakta, ktera vsichni zainteresovni Romove v CR vedi a znaji. Otazka je co s tim? Tyto problemy si musime vyresit dle meho nazoru my Romove sami, to jest, lide kteri jsou aktivni a i profesne zainteresovani v "romskem svete" by meli aktivne prichazet s moznymi navrhy reseni, za lidmi, kteri by mohli tyto navrhy take prosadit. Videla jsem v diskuzi prispevky, kde lide pisi, ze se davkami zkazili jen Romove, kazda pracovnice, ktera ma zkusenosti na techto davkovych odd. vi, ze se to stalo vsem at tem ci onem. Protoze lide at ci oni jsou stejni, kdo by chodil cely mesic do prace, aby pak dostal mene nez na davkach, jedine tak muj tatka - mimochodem Rom, ktery pak doma kroutil hlavou a rikal kam to speje.

+4/0
8.5.2012 9:46

Dalca-zbrna

Přesně tak.

Bohužel v tomto má autor pravdu.

Jenže co s tím? Přitažení sociálních kohoutků je horký brambor, kterého se všichni politici bojí. V Cikánském etniku je velmi slabá vůle (naštěstí nějaké je, ale malá) s tou to situací něco dělat - mnohým tato situace vyhovuje.

Ano cikáni byli nahrazeni třeba Vietnamci, Ukrajinci atp. Proč?

Protože nabízí stejnou službu (práci) za méně peněz. Nemají tak špatnou pověst jako Cikáni. V tom je zakopaný pes. Nedávno mi v diskuzi na Faceboku jeden Cikán napsal, že za 15.000,- nebude chodit do práce. Že toto není motivující. Po dalším povídání z něho vypadlo, že skončil v 7 třídě základní školy. Co s takovou "kvalifikací" chce dělat? Jedině kopáče. Proč rodiče "nekopou" své děcka do školy? Včera na soc. odboru řešila má známá problém s jednou Cikánkou 30 let a neuměla čís a psát! Jak si chce najít jakoukoliv práci, když si ani neumí přečíst pracovní smlouvu a podepsat ji?!? Základ všeho je vzdělání a vlastní píle. A tady se musí začít, v rodině a ve škole!!!!

+6/0
8.5.2012 8:34

fajkie

A také celá Evropa i svět!

Vážený pane, problémy jsou s romským etnikem úplně všude, nezávisle na vládnoucí levici, či pravici, ani na poloze státu a jeho zřízení. Pozitivně není toto etnikum totiž vnímáno vůbec nikde, to si můžete snadno zjistit. Váš postoj je pro vaše etnikum velmi typický, za všechno mohou jen ti ostatní, tedy v našem případě český stát, ale bohužel to musím zobecnit, je to celá zeměkoule, nemilují vás prostě vůbec nikde. Pokud to pokládáte za chybu, tak si najděte zeměkouli jinou, zde to totiž dlouho jiné nebude. Zavěrem, ti ke kterým jste se "přistěhovali", nemyslím, že by vaše etnikum sem někdo zval, se vám přizpůsobovat nebudou, nakonec ani ani nemohou, což jistě chápete. Jen dodám něco osobního, s diagnózou opravňující přiznání invalidního důchodu již od mládí jsem dožil důchodu starobního, lehce jsem i přesluhoval. Manželka na tom byla hůře, akutní leukémie a transplantace kostní dřeně, operace páteře a endoprotéza, nicméně pohled na zdravé romské pořízky na ÚP byl vždy tristní.

+9/0
8.5.2012 1:00

klobouk.emanuel

Pane Bango

to je mají učitelé učit mluvit, základy hygieny atd.? A kdy mají učit to co se ve škole normálně učí? A co ti ostatní, co tyhle věci zvládají? Asi bude nejlepší je nechat zakrnět, aby se vyrovnali těm chudákům utiskovaným, co nesmí do něajké speciální školy. protože by to byl rasismus a diskriminace...

+3/0
8.5.2012 0:59

omy

Komu neni rady, tomu neni pomoci!

Tady k tomuto tematu neni co dodavat, neni co psat. Vsichni vi, jak to je. Vi to cikani, vime to my, vi to politici. Ale jedinym, komu to nevyhovuje je danovy poplatnik. Ze logicky neuvazuji cikani, to me neprekvapuje, ale nechapu uvazovani politiku. Tady se stale a stale a stale rodi potencionalni pobiraci davek a roste to geometrickou radou, ale politikum to nevadi, protoze oni uz tady v te dobe, az ta casovana bomba vybuchne, nebudou. Zatim to jen doutna, ale pockejte za 15 let, to bude narez. To se tady z toho pose---e. A politici? Ti budou s rodinama nekde v Karibiku nebo na Bahamach.

Hezkou noc.

+3/0
7.5.2012 23:47

Miky83

Patriku,

za danou situaci si s těmi svými "mladíky" můžete hlavně vy sami. Je totiž zvláštní, že dávky zkazili jen cigány.:-P

+12/0
7.5.2012 19:43

sueno

Re: Patriku,

Byl byste nemile překvapen kolik lidí z takzvanné majority dávky zkazili také. :(

+1/0
7.5.2012 21:50

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz