Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Huffnagellův duch

Média ovlivňují lidi, to máte naprostou pravdu.

V poslední době jsem zaznamenal dva nejkřiklavější případy.

Nejprve s Okamurou. Bylo to právě zde, na iDnes, kde se objevil seznam "možných kandidátů" na prezidenta a lidé měli "lajkovat" jednotlivé ksichty. To VY, iDnes, jste tam zařadili Okamuru, to VY jste o něm napsali poté desítky článků, to VY vytváříte mediální obraz, řečeno se Čtvrtníčkem mediální m...y.

Druhý příklad. Množí se počet agresivních degešských ( vaše slovo ) výpadů proti zatím klidné majoritě. A v novinách se dočteme zvláštní výrazy. Mladík, nepřizpůsobivý, 6 lidí, trojice agresorů, 2 dívky, etničtí Češi, atd., atd. A znova: Jste to vy, vaše noviny, co tohle dělají. Pište pravdu! I když vás asi bude bolet.

0/0
21.4.2012 9:42

bar12345

Dvojí hra pana autora tohoto blogu

Citace z článku - Banga, který se opře do cigánů? Jooo, Banga je správnej cigán. Kdyby

byli všichni jako on, nebude rasismus. Ten jim to nandal a nebojí se!

Stačí si přečíst vaše články na romea.cz a všem je jasné, že na Idnesu se jen tváříte.

 A pana Okamuru vůbec nesrovnávejte s Rómy. Okamurovi možná Češi závidí, ale peníze a úspěch.

0/0
29.3.2012 13:07

macrakantorhynchus hyrudynaceus

TAKOVÍ JSTE !! NENÍ CO DODAT !

http://www.super.cz/10010-zpevacka-vera-bila-vyhrozuje-dejte-mi-prachy-nebo-skocim-pod-vlak.html

+1/0
22.3.2012 9:57

Taisun

Re: TAKOVÍ JSTE !! NENÍ CO DODAT !

na to reagovat nebude to se mu nehodí do krámu

0/0
24.3.2012 11:48

Kladýnko1

Re: TAKOVÍ JSTE !! NENÍ CO DODAT !

Kdy jí to jede?

0/0
28.3.2012 16:47

NepochopenáAnarchistka

Re: TAKOVÍ JSTE !! NENÍ CO DODAT !

já to znám jinak... jak takhle na D1 je kolona jak prase (ok, kdy ne? ;-) ) a přijedou tam lidi na konec a ptají se těch, co jsou vepředu cože se to jako zase děje? Aaale, prý úplně vepředu je cigánská rodina a vyhrožují, že když mezi sebou nevyberem 100 000,- Kč, tak se na protest upálí.. No a kolik se už vybralo? No 10 kanystrů s benzínem a pár zapalovačů.... ;-(;-( Tak a teď mě můžete smazat :-)

0/0
6.4.2012 13:26

mucelet

pane Bango vy jste rasista

jak se zdá, tak rasismus naopak vám nic neříká..nechápu, jak takový rasista jako jste vy může dělat na Idnes cenzora....

0/0
20.3.2012 15:34

oprudil12

Banga moralizuje !!

Ohradil jsem se nedávno proti smazaným příspěvkům a přišla mně odpověď , že jsem měl pravdu a vrací mně příspěvky do diskuse a dukáty na konto . Podepsá Banga , bez omluvy a vysvětlení !

+2/0
11.3.2012 11:02

douskova

Re: Banga moralizuje !!

Jsem na tom hůř, ani neodpověděli:-)) Neva, články se šíří i jinak.;-)

0/0
11.3.2012 19:15

douskova

Možná mi zatrhnete i komentáře

Myslíte jednostranně a chováte se jednostranně. Nikdo netvrdí, že všichni cikáni jsou stejní. Nejsou, to by byla lež. jenže a to právě to jenže. je vás slaboučká čtvrtina, co žijete životem majority. To ostatní na to kašlou a je to pravda at se vám to líbí nebo nelíbí. Že se slovenští cikáni chovají jako čuňata, to můžeme vidět na vlastní oči. kdo má odvahu, stačí si zajet do jejich osad a vypadnou mu oči z důlků. Smazal jste blog s jediným závadným článkem. ostatní byly v pořádku a tomu říkáte svoboda slova. Jste docela srandovní pane Bana.Až budeme moci jít každou uličkou beze strachu, psát co máme na srdci úplně svobodně, pak bude žít v zemi, kde se bude dobře dýchat a žít. nebo mi smáznete komentář?:-)

+2/0
10.3.2012 18:26

Vsetín 1

Jediný národ na světě !

Romové - cikáni jsou jediný národ na světě, kteřý neusiluje o svůj stát, o svou zemi ! Proč asi Bango ;-D?

+3/0
6.3.2012 16:29

evon

Re: Jediný národ na světě !

To je pravda ;-D , to by byla legrace, kdyby jim dal někdo to, za co jiní bojují jako lvi... zkrátka nějaké VLASTNÍ území, na kterém by si mohli žít po svém!!!!!!! Nic jiného bych jim nepřála! R^  To by najednou začali řvát, že je chceme vysídlit! Zajímavé. Pořád si dovolují SPROSTĚ LHÁT o rasismu (ten tady samozřejmě je, ale ten NARUBY), tak by aspoň měli šanci se té "rasistické společnosti" konečně zbavit!!! R^ Nebo my jich?? ;-)

0/0
21.3.2012 13:26

bar12345

Re: Jediný národ na světě !

Velmi kvalitní příspěvekR^R^R^R^

0/0
29.3.2012 13:03

Pracant z Chánova

Mažete, mažete? Pravda bolí, že jo ?

Maž si jak chceš, ale říkám ti jedno. Já s tvýma kámošema nikdy kamarád nebudu!!!!! 2x jsi tohle smáznul - prý vulgární a rasistické ...

" Pane Matějko, p. Bangovi se nedivte je frustrovanej....a stále se hledá .... Pro Romy je to zrádce, kterej se paktuje s

bílejma. Bílí, kteří ho už prokoukli, určitě neobdivují jeho lstivost a proradnost. Navíc v redakci je u kolegů silně neoblíben a trpěn jak osina v zadnici, jak mi potvrdil známej z idnes.

Jsem zvědav, co bude důvodem ke smazání tohoto příspěvku, který je výhradně slušný ! ";-€

+9/0
2.3.2012 17:19

bar12345

Re: Mažete, mažete? Pravda bolí, že jo ?

V Idnes pracuje jenom proto, aby redakce mohla říct, my proti nim nic nemáme, jeden z nich je jeden z nás.

A pro Rómy zrádce není, přečti si jeho články na romea.cz, tam píše jako jeden z nich. Tady je to jen taková hra.

0/0
29.3.2012 16:02

drahuskah

dobrý článek

a na adresu UJAKu - nechápu, jak může tahle VŠ škola existovat už od jejiho založení. Dosud mám v živé paměti oběžník, který rozesílali zaměstnacům po úřadech práce a zjišťovali počet problémových uchazečů - byl tak silně rasisticky a tendenčně zaměřený, že jsem ho odmítla vyplnit. Na dotaz, jak je možné, že takový nesmysl vůbec mohl kolovat po státní správě mi ministerstvo neodpovědělo, ale faktem je, že spolupráci rázně ukončilo. Asi to nevadilo jenom mně.

Po přečtení článku u Matějky jsem zavítala na zmíněný servr a nemůžu se zbavit dojmu, že je psaný spíš pro nás - pro většinu, protože si nedovedu představit, jak se k jeho informacím dostanou ti, pro které by měl být určen především.

0/0
2.3.2012 0:29

Mychal.B.

No jo, tragédie

Do toho nešťastného smyšleného článku by nás ani nenapadlo, že cikáni kradou ;-D

Mimochodem, ta pasáž "Zpráva se totiž dala ověřit.... " byla určena komu?

0/0
27.2.2012 19:31

evon

Není snadné ovlivnit národ, Páťo!

Tak třeba ty jsi na nás všechny krátký, kluku jeden ušatý ;-D. Nás těmi svými vytrvalými srdceryvnými trapárnami, umisťovanými na tenhle server, neovlivníš. My víme svý!!! ;-D;-D;-D

+4/0
27.2.2012 14:24

kytt3

a teď vážně

kolik jste za tu investigativní práci dostal od národa zaplaceno, Patriku? Jste-li zaměstnancem neziskovky, v jejímž zájmu jste to dělal, mělo by to být dohledatelné. Ať si čtenářská lůza udělá obrázek, jak výnosné takové povolání novináře je. Z toho, že to přebral i iDnes si nic nedělejte, ono to tu stejně rozhodně nečte "celý národ", dle statistik už jste kdesi až na třetím místě v návštěvnosti a to ještě jen díky tomu, že lidé mají většinou několik účtů a přistupují sem z různých zařízení, plus samozřejmě blogy a diskuse, bez toho by tu nebyla ani noha. Takže celému národu je zrovna tahle vaše kachna ukradená - je pro ně zkrátka důležitější to, jak se k nim chová jejich cikánský soused nebo spoluobčan než to, jak o něm píší noviny, že se chová. Média jsou v tomto případě zbytná investice,stačí-li vlastní oči. Kontrolní orgán na média tu ovšem chybí a ještě dlouho bude, jak mi napovídá pohled do historie české žurnalistiky. Pokud by ovšem nedošlo k úplnému kolapsu médií u nás.

+5/0
25.2.2012 3:46

P.Banga

Re: a teď vážně

Dohledatelné to jistě je... tak hledejte :-) ale ušetřím Vám práci. Za svou práci jsem dostal nula, slovy nula korun... představte si, že jsem to dělal zadarmo a dokonce ani nejsem zaměstnanec romea.cz. Jediné moje vazby jsou na iDNES.cz, ale to byste měl vědět,

0/0
25.2.2012 13:15

janzlatousty2

Myslím, že Patrikovi křivdíte, zcela jistě to nedělá ze

zištných důvodů. Svými aktivitami naopak ztrácí, a to jak u většinové společnosti, tak u romů, kteří (Mluvíme li o leaderech romea a spol.) ho nenávidí pro jeho řídkou kritiku vlastního etnika.

Každý žijeme v nějakém mikrovesmíru - P.B. bojuje bitvu, ve které se často pod palbou emocí hluboce mýlí a napadá iracionálně většinovou společnost. Ale jistě to nedělá ve zlém úmyslu.Zcela jistě to ale nedělá ani kvůli penězům, nebo vlivu, či respektu. Ty nemá, ani v reálném životě mezi romskými organizacemi, ani v redakci MF. Strach nerovná se autorita.

0/0
25.2.2012 15:27

Osvald Moučka

!

Pane Bango, vy ty Romy nemít, tak nemáte co psát!

+4/0
24.2.2012 22:26

Krasavicee

"Škody, které vymyšlený článek napáchal, ale nikdo nezmění"

Pane Bango, snad nechcete tvrdit, že článek zkazil Romům dobré jméno a záviděníhodnou pověst????!!!   :-)

Nezkazil, naopak - krásně do ní zapadal :-)

Zkuste najít alespoň jednoho gadžu, kterému článek zkazil jeho do té doby skvělé mínění o Romech, a napište o něm prosím reportáž!

+12/0
24.2.2012 0:13

Pracant z Chánova

Re:

R^

0/0
24.2.2012 0:17

Emiliano Zapata

Re:

Mě ho nezkazil, ani nevylepšil. Za to tvoje příspěvky mi kazí náladu a mínění celkem dost!

0/0
24.2.2012 0:27

Krasavicee

Re:

jdi na Romea.cz, tam ti zvednou sebevědomí i náladu!

+3/0
24.2.2012 0:34

český_vesničan

Re:

..kde nicenení ani smrt nebere...pokud někdo názor nemá...nebo jej není schopný mí.ti..pak jen těžko něco změníte....;-)

0/0
25.2.2012 12:14

hasmen

Nelze toto nenapsat...

Zpráva pod titulkem "Sotva Romové založili stranu,vzal pokladník kasu" se objevila i ve vydání Mladé fronty Dnes z 11.února.Přitom právě tento list nedávno testoval ostražitost médií,s jakou přejímají a ověřují informace z jiných zdrojů.Redakcím rozeslal mailem podvrh v podobě falešného průzkumu,který předstíral,že zmapoval oblibu cizinců u thaiských prostitutek.List nato zveřejnil obsah médií,které kachnu převzaly.V případě neexistujícího romského pokladníka tak MF Dnes jen potvrdila přísloví "kdo jinému jámu kopá,sám do ní padá"

+5/0
23.2.2012 23:12

janzlatousty2

ještě jedna poznámka PATRIKU

je legrační bědovat nad tím proč nebyl  prováděn paternalistický přístup nad jedním bezvýznamným článkem - přesněji nad jeho autorem.

Jak jste zde napsal - autor  "trpí poruchou osobnosti" , pokud ten termín chápete a znáte, pak i jistě víte, že se jedná o pis trvalého stavu postiženého, není to nemoc, je to  vlastnost osbnosti. Dříve se takovým lidem říkalo PSYCHOPATÉ.

Milý Patriku, proti psychopatovi prostě nemáte obranu, velmi zdatně manipuluje okolím, to co žádáte kvůli bezvýznamné kachně by vyžadovalo žít v  policejním státě.

Nemusím s Vámi souhlasit v tom , co prosazujete, ale chápu Vás, obé se nevylučuje. Zároveň je ale skutečně velmi nemoudré brečet, že "nezafungovaly kontrolní mechanismy", je to stejná hloupost, jako kdybyste tvrdil, že ta zavražděná  člověkem s poruchou osobnosti si za to může sama.

BTW: psychopaté velmi zdatně dokáží manipulovat okolím, často jsou zábavní a oblíbení, i proto je jich nejvíc ve showbusinessu, médiích a politice.

+7/0
23.2.2012 19:54

dva mraky

Blogere neplacte a vemte to jako chlap

Ano mame tady novinarskou kachnu, jednu z mnoha v historii lidstva, jednu z tech malych. Zkuste se vyrovnat s tim ze se ujala lepe nez vetsina vasi produkce tady na blogu. Vemte to jako stimul ke zlepsovani sveho psani.

+4/0
23.2.2012 19:15

janzlatousty2

Asi tak Patriku, někdy je lepší nejdřív myslet a teprve nás

ledně psát.

Obecné plácíní a frázovité floskule. Skoro jsem se rozplakal Patriku! Lhali Vám? Lhali i mě! A to je důvod, proč  píšete nicneříkající příspěvky? Proč proboha?

 OK Patriku, stále tady slyšíme, jak je  většinová společnost zlá na romy. A  v některých případech máte  PAtriku pravdu, je také zlá  na seniory a postižené.  Ale vy zcela ignorujete fakt, PATRIKU.  že většinovou společnost nejvíc štve jediné - a to je asymetrie s jakou se přistupuje k té či onné skupině. Pokud buete rom, stačí jen řvát a všichni se strachy zblázní (co by tomu řekly organizace chránící lidská práva) . A  tak hyperprotektivní  přístup, místo aby romy chránil, umožňuje  jim zneužívat  a navyšovat jejich práva add absurdum. A to  většinovou společnost štve.

Odstraňte asymetrie měřte všem stejně, dětinský pláč a vzteklé kopání kolem sebe romům nepomůže, bez ohledu na to, "jak to myslíte dobře".

BTW. Patriku, sám jsem potomek cizinců, jsem tmavý a NIKDY jsem neměl sebemenší problém.

+5/0
23.2.2012 18:27

janzlatousty2

NIKDY, ANI VE ŠKOLE,

ANI se sousedy , ani v zaměstnání PATRIKU. Čím to sakra bude? Nemám rád žvásty o rasismu a xenofobii, v ČR je to okrajový jev.

A člověk se nemusí pohybovat mezi intelektuály, v minulosti jsem pomáhal získat občanství několika  etnickým čechům z KAzachstánu, česky neuměli nic a dlišovali se, pomáhal jsem získat  občanství kubánským černochům, pomáhal jsem zajistit občanství jednomu asiatovi.

Všichni zmínění měli motivaci a chtěli začít znovu, nebáli se práce, nikdo jim  příliš nepomohl. Budete se divit PAtriku, ale byli přijati  sousedy bez ohledu na to , jaké měli (ti susedé) vzdělání. Prostě je akceptovali, protože  ti "exoti" pracovali a snažili se.

Chápu, že Vám vadí stereotypní  hodnocení  romů,  ale buďme spravedliví, odpovězme si na jakých základech stereotypy vznikají? Obávám se, že ve zmíněném případě jde  převážně o špatnou zkušenost.Předpokládám, že nyní budou (jako v minulosti) mé příspěvky v diskusích vášnivě mazány, i kdybych napsal "dnes je hezký den".

+9/0
23.2.2012 18:52

Krasavicee

souhlas!

V tomhle je ale Patrik příliš romský - tohle, i kdyby chtěl, nemůže uznat, protože by tím popřel romskou komunitou léta budovanou image utlačované menšiny v rasistickém Česku, menšiny, která CHCE pracovat, ale kvůli rasismu NEMŮŽE pracovat :-)

+5/0
24.2.2012 0:22

Pavel_D

Pane autore,

co je to "lajk"?

+1/0
23.2.2012 13:52

Roger Wilco - 4. reinkarnace

Re: Pane autore,

Pes od fenky Lajky přece. A ta se podívala až do vesmíru! ;-D

+2/0
23.2.2012 17:05

evon

Re: Pane autore,

Nesmějte se mu, nedávno zjistil, že tohle slovo bílí používají a vy hned na něj hrrrrrrrrrrr aby se naučil i jak se to píše! ;-D;-D;-D

0/0
27.2.2012 14:32

Bijec modrých zlodějů

Pane Bango, znáte přísloví: Co zaseješ, to sklidíš!?

Už se Vám ta manipulace začíná vracet a jak vidno, nemáte z toho radost.... Já jo ... škodolibou Dobře Vám tak!!

+14/0
23.2.2012 12:56

Bijec modrých zlodějů

Re: Pane Bango, znáte přísloví: Co zaseješ, to sklidíš!?

Dodatek: Že jste se takto nepohoršoval při politickém procesu s tzv: Vítkovskými žháři ? Nebo jste snad sám přesvědčen o tom, že vše bylo o.k. ???  Neovlivňovala média národ ???  Vím, že neodepíšete, protože máte černé svědomí ....Rv;-€

+11/0
23.2.2012 13:01

Krasavicee

Re: Pane Bango, znáte přísloví: Co zaseješ, to sklidíš!?

Pan Banga je v romském dresu, nebude přece kopat za gadže!  Novinářská objektivita je dneska prázdný pojem, a navíc pan Banga není vzděláním novinář!

+4/0
24.2.2012 0:27

Pracant z Chánova

Re: Pane Bango, znáte přísloví: Co zaseješ, to sklidíš!?

To se ví, že si na něj jen hraje:-P

+2/0
24.2.2012 5:19

kytt3

Re: Pane Bango, znáte přísloví: Co zaseješ, to sklidíš!?

jaaj, Krasavice, když jsem toto naposled napsala já, pan Banga po mně vylít, přímo mě jmenoval a hodil tu odpověď ohledně svého vzdělání a praxe včetně mého jména rovnou na Romeu, tak nevím, jak případně zatočí s váma. ;-D Sice tím nedosáhl ničeho, protože pro mě má to, že to udělal daleko větší výpovědní hodnotu než všechno jeho formální vzdělání a praxe (kterou tím de facto popřel) a jen mi to potvrdilo to, co jsem si o něm myslela už dřív. Bylo zřejmě nutné, aby to udělal, abychom věděli, co je zač. Ne že by se předtím neodkopal tisíci a jedním způsobem. Nic, asi nemá cenu rozebírat jednoho cikána selhávajícího na všech frontách - spíš pokud v tomhle etniku ještě nějaká kvalita zbyla, je třeba pátrat po ní a dávat prostor jí, odpad nebrat.

+3/0
25.2.2012 3:21

Kojot

viz Koukolík

Jak říká František Koukolík, zjistíte-li, že je někdo psychopat, utečte. Nicméně za mnohoem nebezepečnější než tyto psychopaty pokládám lidi, kteří nemají instinkt, který by je varoval, a následují je jako krysy krysaře. Pocit marnosti jako kráva... Mimochodem: Je úžasné sledovat, jak strašně neradi se komentující smiřují s faktem, že historka s pokladníkem byla fáma.

+1/0
23.2.2012 9:19

villík

Když píšete:

"lidi, kteří nemají instinkt, který by je varoval"........ vybaví se mě Šluknovsko. Proč?;-)

+1/0
23.2.2012 9:31

janzlatousty2

kojote, na "kvalitního"

psychopata žádný instinkt nefunguje, to je  nesmysl. Vzpomeňte si na Teda Bundyho, jednoho z nejslavnějších sériových vrahů. Byl pod dohledem několika psychologů a v době kdy jel na  pravidelnou povinnou schůzku s jedním z nich tento napsal: " Ted je nyní zcela nová osobnost, kvalitní, vnímavý, citlivý a empatický", takový měl ten šašek možná pocit, je  ale faktem, že ve stejnou dobu měl Ted Bundy  v kufru auta hlavy  dvou dalších obětí, které jen tak pro zábavu sadisticky utýral, aby si ukrátil nudu z dlouhé cesty za psychologem.

Kvalitní psychiatr Vám řekne, že proti  jedinci s poruchou osobnosti prostě není obrana. Mimochodem - nebudu nikoho jmenovat, ale mezi populistickými politiky je  jedinců s poruchou osobnosti celá řada, koneckonců v celé politice. Politický systém, jak jej známe z české reality psychopaty preferuje..

+1/0
23.2.2012 23:19

Kojot

Re: kojote, na

Uznávám, že někdy prostě nemáme šanci, ale někdy ano - konec konců i vy sám tušíte mezi českými populistickými politiky jedince s poruchou osobnosti, jak by se vám to povedlo, kdyby nebyli detekovatelní? ;-)

0/0
23.2.2012 23:55

janzlatousty2

opět se pletete

detekovat je můžete  jen podle jejich činů, pokud o nich víte. Jiná diagnostika neexistuje.

0/0
24.2.2012 1:28

Kojot

Re: opět se pletete

V podstatě jsem to tak myslel - činy, způsob vystupování atp. U někoho to sepne varovný signál, u někoho ne. Neměl jsem na mysli nějakou "telepatickou" schopnost.

0/0
24.2.2012 1:34

janzlatousty2

Naprosto souhlasím.

0/0
24.2.2012 14:11

Daniel P.

opominul jste jednu zajímavou skutečnost

...a to, že tu kachnu svorně, nadšeně, a bez zamyšlení převzala všechna média, včetně iDnes.

+9/0
23.2.2012 8:28

kytt3

Re: opominul jste jednu zajímavou skutečnost

Lidovky prej ne-e ;-) škoda že zrovna tam jistej Patrik Banga nepracuje... tedy "nepracuje". Kouzlo nechtěného. Jinak nemám obavy, že by se snad v případné romské politické straně netunelovalo a nekradlo jako v těch bílých. Akorát to holt už nebude tak vtipné jako představa pokladníka utíkajícího s kasou, ve které je pár stovek. Tentokrát už zase půjde o víc. Tohle byla v podstatě jen alegorie budoucnosti, zmenšená verze. Nevím, jestli cikány víc poškozuje tahle fikce, nebo spíš realita například v podobě sousedů pana Dobrovodského ze slovenských Malacek, případně video zachycující, kterak cikánský otecko krade plot z pletiva. To nechám na posouzení každého. Každopádně když pak třeba Okamura začne říkat, že by to na některé novináře chtělo bič, aby to nemělo i tyhle konce, lidi začnou řvát "cenzura". Tak si vyberte. :)

+1/0
23.2.2012 15:31

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz