Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marek.Paroubek

Já bych chtěl poděkovat

Opravdu od srdce za můj zrušený nick, více slov netřeba. Jen doufám že se spolu nepotkáme osobně.

0/0
27.4.2012 15:46

xKROKODYLx

CELKEM ROZUMNY CLANEK A NAKONEC CTU TAKOVOU HLOUPOST

''Termín gádžo, který hojně používám, nemá s rasismem nebo urážkou nic společného. Je to normální, v romštině běžně užívané označení kohokoliv, kdo není cigánského původu.''

Pokud neni oznaceni vsech, kdo nejsou cikanskeho puvodu RASISTICKE, tak ja uz tedy nevim !!

Nejak se vam ten rasizmus plete...;-€ Timto dovetkem jste se dostal na uroven pana T. o kterem pisete na zacatku.

0/0
23.2.2012 17:27

NetKelt

Jsem rasista...

... i když jsem se jím nenarodil. Nechci opakovat ty stále dokola používané fráze, že mi vadí cigáni, ale ne Vietnamci (i když je to pravdou). Chtěl bych jen říct, že pokud by alespoň většina cigánů/cikánů/romů byla jako Patrik Banga, tak bych rasistou rozhodně nebyl.

Karma

0/0
20.2.2012 14:56

einorean

pořád dokola stejně blbá písnička

pane Bango, asi tomu nebudete věřit, ale:

1) zaměstnavatel má právo vybírat si, komu (ne)dá práci... obavy z toho, že mu konkrétní člověk (třeba) rozkrade, co mu přijde pod ruku, je zcela legitimní důvod, proč takového žadatele odmítnout a nemusí mít nic společného s barvou jeho kůže

2) každý člověk má právo přejímat zkušenosti jiných lidí... pokud je někdo napaden/okraden/zabit jedincem jiné rasy/etnika/náboženského či politického vyznání apod, pak je zcela na místě mít se před těmito lidmi na pozoru a žádat stát o ochranu před těmito zjevy

3) každý má právo požadovat rovnost před zákonem... viz srovnání případů Natálky a Patrika, kde byla rovnost zcela jednoznačně porušena ve prospěch Cikánů... a o tom, že za zločiny nezletilých by měli být trestáni zákonní zástupci, ani nemluvím...

3) sám jste nechutný rasista, protože neustále používáte ten zcela jasně a nepopiratelně rasistický výraz "gadžo"

+4/0
14.2.2012 23:34

einorean

Re: pořád dokola stejně blbá písnička

5) to stejné je se sousedy... to, že je někdo otevřený jiným kulturám a rasám nemusí nutně znamenat, že si je chce pouštět do baráku a naopak - ten, kdo chce mít doma klid a proto nevidí rád, když se vedle něj nastěhují hluční nepřizpůsobiví lidé s nulovou tolerancí ke "gadžům" a jejich soukromí a majetku, není rasista .... je pouze zvykem lidí, jako jste vy, poukazovat na to, že všichni kolem jsou rasisti, a podporovat to nebetyčnými nesmysly typu "jste rasista, protože byste s nimi nechtěl bydlet"...

0/0
14.2.2012 23:41

Leinad

Re: pořád dokola stejně blbá písnička

1) Obchodní společnost má právo vybírat si, komu (ne)dá zakázku, ale když ho má vybraného předem, proč dělat divadlo zvané konkurz? Dej zakázku svýmu kamarádovi a nevolej si cikána na předem prohraný konkurz, nepiš inzeráty, že ho(člověka s tímhle vzděláním a praxí) hledáš.

2) Strach z podobných lidí je přirozený, ale když mě napadl člověk v modré bundě, mám chtít zákaz modrých bund?

3) Zákonný zástupce by měl být trestán za nedostatečnou výchovu. Za samotný trestňák by měl být trestaný přímo pachatel.

5) Tak nechceš bydlet s XX, protože dělá bordel nebo protože to je cikán?

0/0
10.3.2012 0:20

mikonako.1

pane Bango

zatímco vy považujete slovo gádžo za správné ,mnoho normálních Čechů považuje toto slovo za urážku -

mě toto označení sice vadí,ale vcelku je mi to jedno - ať o mě si říká každý hlupák a idiot, co chce .

 označení cikán je spisovně česky správné označení příslušníků pouze etnické skupiny cikánů  /za to že sami cikáni považují správné jejich označení za pejorativní,dehonestující,urážlivé,rasistické si mohou cikáni sami/ viz wikipedie  název cikán  a nebudu jen kvůli kocábům a dalším etnobyznysmenům používat tzv.politicky korektní název který si sami cikáni vymysleli až v r.1971 - příklad ze života  :  tím,že se sama kukačka rozhodne ,že se již nebude jmenovat kukačka ale že se bude jmenovat slavík ,a přitom současně zůstává parazitním způsobem života kukačkou neznamená ,že se tím okamžikem změní na slavíka....jinak vaši osobu bych asi do roviny s Vandasem nedával ale existují cikání,kteří se chovají  jako Vandas , neboť jen štvou ostatní proti Čechům  např . Kostlán, Veselý, Tancoš..

+7/0
13.2.2012 18:27

greybeard-

Re: pane Bango

R^

0/0
14.2.2012 3:08

kamikaze_czech

Češi jsme totiž všichni.

A v tom je problém.pokud navštívím cikanské weby a diskuze,tak se v drtivé většině setkám s frází "vy češi"!!!Podle četnosti používání této fráze se drtivá většina cikánů za Čechy nepovažuje a v tom je podle mne jádro problému.Proč tomu tak je a s tím související problémy je na xxx dalších diskuzí.Nicméně se tímto sami vydělují ze společnosti a navíc dávají jasný signál všem Čechům,že se za ně ani nemíní a nechtějí považovat.

0/0
13.2.2012 6:48

Krasavicee

Váš článek je sympatický,

a oceňuji otevřenost, ale nemohu si pomoci - škodolibě Vám ty romské sousedy přeji :-)  Užijte si je, pane Bango!

0/0
11.2.2012 23:27

Huffnagellův duch

Teď jste objevil Ameriku.

Dělají-li sousedé do rána bordel, nikdo je nemá rád. To je pane, zjištění !!! A lidem je v tu chvíli jedno, jestli je to cikán, nebo někdo jiný. Nemyslíte? To jen vy, na základě mediální masírky médií jako romea, či idnes, hledáte všude rasismus.

Nějak mně uniklo, co nám vlastně chcete říct. Že s těmi odnaproti budete něco dělat? Nebo si radši vyměníte okna?

+1/0
11.2.2012 17:43

Leinad

Re: Teď jste objevil Ameriku.

Myslím, že je návrh jeho řešení v článku obsažen. "...Děláš v noci bordel v bytě? Otravuješ sousedy diskotékami? Jednou varování, po druhé malá pokuta, po třetí velká pokuta. Nemáš peníze? Fajn. Pokud děláš, exekuce. Pokud neděláš, taky exekuce, tvůj problém, nemáš dělat bordel. Neplatíš nájem? Ven. Tvůj problém...."

0/0
10.3.2012 0:23

Taisun

Pane Bango

Přeji si od vás blog o tom jak romskou pilitickou stranu okradl její pokladník

+3/0
11.2.2012 9:18

Lubomír H

Re: Pane Bango

Nesmíte mu /Bangovi/ všechno věřit ... mě to taky chvíli trvalo, než jsem ho prokoukl... to je profesionální Rom... ten si spoustu věcí překrucuje ve svůj prospěch a prospěch tlupy.. Stěžuje si, že ho na ROMEA už neberou, tedy mezi svými, že ho nebereme my, etničtí Češi je pouze důsledek jeho lží, manipulace, úskoků, vymočenosti !!Rv

+2/0
11.2.2012 15:29

VyMeTaky

Re: Pane Bango

Možná se dočtete, že onen ubohý charakterní pokladník, poctivec až na kost, byl k tomu činu sveden prohnanými majiteli výherních automatů, kteří jej provokovali blikajícími forbesy, až onen poctivec sklouzl na šikmou plochu hazardu.

Zkrátka a dobře, za to, že ukradl příspěvky můžš ty, gadžo.

+2/0
11.2.2012 16:20

gghii

pro cikána pod nickem jimmy1980621

každý si sám určuje svou cestu : občané vietnamu začánali v době socialismu pracovat nejdříve v průmyslu a teprve po 89 si sami vybrali,že budou prodávat hadry - nikdo jim to nenařizoval - mohli se sami rozhodnout a vrátit se zpět do Vietnamu - cikáni ale přes veškerou podporu ani nechtějí pracovat,byť za minimální mzdu odpovídající jejich vzdělání a intelektu ,ale jen stále nataženou ruku státe,plať "výpalné" za to,že jsme tady - také se cikáni mohou rozhodnout vrátit se zpět do vlati svých předků Indie !!!!!!!!!!!!!!!!

+1/0
9.2.2012 12:24

Pracant z Chánova

Bengo, dám ti odpověď na Tvé zamyšlení, proč

je pod některou diskusí 50 příspěvků a pod jinou 1500. Kdyby to ten Bořil napsal pravdivě, tak odsud zmizne polovina příspěvků, které spekulují o etniku a místo nich tam bude 3000 pravdivých příspěvků

http://brno.idnes.cz/policiste-dopadli-trojici-chlapcu-ktera-ma-na-svedomi-trinact-loupezi-1ee-/brno-zpravy.aspx?c=A120208_102418_brno-zpravy_bor  ;-D;-D;-D;-D

+1/0
8.2.2012 13:32

jimmy1980621

Být rom je demotivuící pane Bango 2

co až začnou navštěvovat školu? Mají se prát o vzdělání tak jako jsem se pral já? Mají čelit narážkám na to, že jsou cikáni? A až vyrostou mají se bát o své rodiny, jako se já bojím teď o ně?

Proto jsem se rozhodl, že emigruji. Ano přesto, že jsme v Evropské unii tak použiji toto slovo, protože jde o etnickou emigraci. Byť jsem se v této republice narodil mám více přátel mezi gaďži než mezi romy pořád je nám romům dáváno najevo, že toto není naše země.

Nečekám, že začátky v nové zemi budou lehké, ale dělám to přeci pro mé děti. Aby měli důvod chodit do školy a nemuseli sedět ve třídě sami v lavici někdě vzadu jen proto, že jsou cikáni. Aby se jich každý neptal proč jsou snědí a neptal se jich zda jsou skutečně romové, když se chovají jako ostatní gadžové. A aby se nemuseli stydět za svoji kulturu a za svůj rodný romský jazyk.

Proto apeluji na vás Patriku a na všechny vzdělané romy nebojujte s větrnými mlýny, ale vytvořte budoucnost pro své děti.

0/0
7.2.2012 16:40

Kladýnko1

Re: Být rom je demotivuící pane Bango 2

Pakliže jste opravdu tzv. slušný cikán, tak máte opravdu smůlu a přesně jak píše P.B. můžete poděkovat především svým soukmenovcům, Češi totiž nejsou rasisté, což dokládá i bezproblémový vztah k Vietnamcům. A pokud si myslíte, že emigrací něco vyřešíte, tak se obávám, že nikoliv, protože cikáni mají špatnou pověst všude kde žijí.

+1/0
7.2.2012 16:48

jimmy1980621

Re: Být rom je demotivuící pane Bango 2

Dovolím si otázku, když máte tak bezproblémový vztah s Vietnamci a jsou tu už několik generací, tak proč je nevidím zaměstnané na úřadech, ve školách jako učitele, ve firmách manažery či lékaře?

Milý pane Kladýnko Vy majorita jste jim určili stejou rovinu jako nám romům proto je nevidíme na pozicích, které jsem zmínil.

A zeptejte se vašich politických emigrantů, kteří se vrátili po roce 89, jaké to je vidět jiné etnikum za úřední deskou nebo za učitelským stolem.

0/0
7.2.2012 17:19

Kladýnko1

Re: Být rom je demotivuící pane Bango 2

Ano, Vietnamci jsou zde teprve ve třetí generaci a přesto se dokázali plně integrovat (ne jenom jednotlivci, ale jako celek), jejich děti ve školách se vyznačují vynikajícím prospěchem a ti vietnamští učitelé a lékaři z nich nepochybně budou. Že na těchto postech nejsou jejich rodiče, je pochopitelné, jednak tam asi chybí vzdělání (které nastupující generace již mít bude) a hlavně o tyto pozice nestojí a věnují se tomu co umí lépe - obchodu, kde také vydělají více peněz. Nikdo jim žádnou rovinu neurčoval, tu si totiž každý určuje sám, to jen cikáni by stále chtěli, aby někdo řešil problémy za ně, proti jim integrace netrvala několik desítek let jako Vietnamcům, ale ani tisíc let jim zatím nestačilo...Rv

+4/0
8.2.2012 15:02

Kladýnko1

Re: Být rom je demotivuící pane Bango 2

...proto...

0/0
8.2.2012 15:04

lomihnát.

Re: Být rom je demotivuící pane Bango 2

Ta doba je tady, už začínají ve školách a na úřadech být a teď jich bude valem přibývat.

Je jich nyní mraky na vysokých školách. Na rozdíl od .. :-/

+2/0
11.2.2012 9:29

kamikaze_czech

Re: Být rom je demotivuící pane Bango 2

Víte proč je nevidíte zaměstnané na úřadech, ve školách jako učitele, ve firmách manažery či lékaře?Protože o to evidentně nestojí.Což je jejich problém.Není to v tom,že by nemohli.Srovnejte si v hlavě obecnou ochotu reálně pracovat mezi Vietnamskou minoritou a cikánskou.Diametrální rozdíl.Srovnejte prospěch dětí těchto dvou minorit ve školách.Ale bez předsudků a rasové sounáležitosti z Vaší strany.Srovnejte % pobírajících sociální dávky v každé z těchto minorit.Vždy jsou na tom z pohledu kvality sociální přispůsobivosti Vietnamci.

0/0
13.2.2012 7:06

Rajnoši

Re: Být rom je demotivuící pane Bango 2

Pokud dokážete napsat "děti měli důvod sedět sami", tak jste se o to vzdělání očividně moc nepral...Já Vám a Vašim dětem přeji též hezkou budoucnost, ovšem co nejdále ode mne a mé rodiny. A je mi jedno, že Vy osobně jste nic neprovedl. Když vidím příslušníka Vašeho etnika, kontroluji zbraň v podpaždí. To není rasismus, ale reflex, abych vůbec přežil. Vaše etnikum už mne a moji rodinu v životě "obohatilo" dost na to, abych v případné občanské válce, která reálně vinou Vašeho etnika hrozí,věděl, na které straně mám stát a co mám dělat.

Kvůli SVÝM dětem... Rv

+2/0
7.2.2012 18:23

A/D

Re: Být rom je demotivuící pane Bango 2

asi Vás zklamu, ale mám od lidí minimálně z Rakouska, Portugalska a USA potvrzeno, že mají s cikány problémy, takže je nemají rádi.... Doporučuji proto k emigraci Jižní Ameriku nebo Afriku.

+1/0
9.2.2012 15:07

jimmy1980621

Být rom je demotivuící pane Bango 1

pozorně jsem četl článek a také komentáře a je to stále boj s větrnými mlýny. Čtu vaše články a také komentáře a je to vždy to samé. Ať obhajujete nás slušné romy nebo haníte degeše z jejich pohledu stále vás majorita odsoudí a není to z toho důvodu, že by byl článek špatný, naopak, ale protože jste rom a nejste v jejich rovině.  Pracuji ve firmě jako jediný rom už 5 let na pozici manažera a má životní úrověň je ve srovnání s mýmy sousedy nadprůměrná a to jsou samý gadžové. Když se mnou mluví tak mě oslovují pane xy, ale jak jsou za rohem tak jsem pro ně jen ten cikán z té kanceláře nebo ten cikán z toho patra. Což mě stále utvrzuje, že nejsem na stejném levelu jako majorita. I přesto, že pracuju a platím daně a nedělám domácí diskotéku po 22. hodině.

Dlouho jsem odsuzoval emigraci romů, které znám (určitě takové taky znáte) do doby než média otevřela téma Nový Bor, Šluknov. A dostal jsem strach ne o sebe, ale o mé děti jsou sice ještě malé a nic jim nehrozí, ale pokr.

0/0
7.2.2012 16:21

Kladýnko1

A ještě dovětek k tomu dovětku..

Výraz gadžo není normální výraz pro necikána, ale jde o výraz pejorativní a urážlivý a to, že ho cikáni běžně používají pramení z jejich rasismu!

+3/0
7.2.2012 15:59

Kladýnko1

Bangovi nelze upřít snahu,

i bych s ním v mnoha věcech souhlasil, ale některé excesy si prostě nedokáže odpustit, např. "že ten parchant cigán, co dal tři rány gádžovi, nedostane stejný trest, který dostali hovada, co podpálili barák s Natálkou?“ - to jako myslí případ Patrik, nebo mačetový útok, které jsou jediné s Vítkovem srovnávány?

0/0
7.2.2012 15:53

Já vím, jak to bylo !!!

Pame Bango. VY si zřejmě nepamatujete, jak lidé

za komunistů opovrhovali a kam řadili cenzory..... dnes jste na tom stejně. Vyzývat Vás a Vám podobné jako např. Dvořáka k tomu , abyste se styděli, je zbytečné... VY žádnou čest, na rozdíl od prodejných holek nemáte!!!!! Tím, že tento příspěvek smažete, mi uděláte radost, protože budu vědět, že jste ho četl a to byl můj cíl !!

+3/0
7.2.2012 14:27

To je bomba

drazí diskutující,

mám dojem že jste trochu mimo. Já jsem ten text přečetl pozorně a nikde tam nenacházím nějaké "nadržování" Cikánům. A věřte tomu, že i já patřím k té většině, která apriorně Cikány jako celek nemá ráda - a jednotlivce snáším  až poté, co je poznám (presumpce viny, ano, přiznávám se, ale tohle není rasismus, ale zkušenosti).

Ale zpět k panu Bangovi: co většinu z vás na něm popouzí ? Jeho články poslední dobou stále více nasvědčují tomu, že se vymanil z jednoduchého černobílého vidění, kdy za všechno můžou bílí. Mám z něj dojem, že patří k těm nemnoha Cikánům, kteří by snad, pomalu, mohli přispět k řešení problému... ale ze strany svého etnika se čím dál víc setkává s odmítnutím. Jestli zaujmeme stejný postoj  i my bílí, ta se na to vy...kašle a bude si žít svůj normální život, aniž by se angažoval. A bude o jednoho slušného Cikána, který chce něco změnit,  míň.

+2/0
6.2.2012 1:01

flipomujd

Re: drazí diskutující,

Vy opravdu nevíte o tom, že obhajuje "zpěváka" s přezdívkou "Dário" z Tanvaldu (sic!) , neboť jeho texty, plné vulgarismů, násilí a výhrůžek jsou prý "uměleckým dílem" či "uměleckou licencí" ? O bagatelizování sekání do lidí mačetami jako "hospodské rvačky" a dalších nemluvě...Svatá prostoto. ;-D

+2/0
6.2.2012 1:06

To je bomba

Re: drazí diskutující,

nevšiml jsem si, že by zrovna Banga bagatelizoval případ v Novém Boru, naopak. Dário... no, je to hnus, ale zkoušel jste si někdy přeložit Eminema ?

0/0
6.2.2012 1:17

To je bomba

Re: drazí diskutující,

k té bagatelizaci novoborského případu... četl jste třeba toto ?

http://www.romea.cz/cz/zpravy/patrik-banga-nekteri-romove-se-chovaji-jako-degesa-nejtezsiho-kalibru

+1/0
6.2.2012 1:27

Leinad

Re: drazí diskutující,

A proč by nemohli trolové jako Dario nebo Dan Landa zpívat písně, když máme svobodu slova? ;-D

0/0
10.3.2012 0:31

hasmen

Mám dotaz...

Pane Bango,jaký máte názor na termín etnický Čech - hojně užívaný na vašem serveru romea.cz ?Mne to uráží...

0/0
5.2.2012 23:34

hasmen

Re: Mám dotaz...

Ještě poznámka - když já použiji v diskusi termín neetnický Čech (Cikán) jsem (vámi?)nemilosrdně mazán...

0/0
5.2.2012 23:35

hasmen

Re: Mám dotaz...

Čekal jsem,že budete hrát mrtvýho brouka... v tomhle nezklamete.

0/0
7.2.2012 23:58

evon

Když už Bangovi neprochází ostentativní PLOŠNÉ omlouvání

cigánů a jejich grázlovin, alespoň to pojal jako že ANO, DOKONCE I TAKOVÍ JSOU CIGÁNI. ALE JE TU VĚTŠINA TĚCH HODNÝCH, DOBRÝCH, VZDĚLANÝCH, INTELIGENTNÍCH, PRACOVITÝCH, SLUŠNÝCH, vy jednY hnusně rasistické "bílé huby" neboli "gádžové" což je V PODSTATĚ STEJNÉ! ;-€;-€;-€;-€;-€;-€;-€

+4/0
5.2.2012 13:57

evon

Re: Když už Bangovi neprochází ostentativní PLOŠNÉ omlouvání

Prvním problémem ovšem je, že zaprvé MY NEJSME GÁDŽOVÉ (BÍLÉ HUBY), neboli - NÁS VAŠE RASISTICKÉ POJMENOVÁNÍ URÁŽÍ!!! A za druhé, kolik z těch cigánů slušných (za což byste rád vydal VĚTŠINU všech cikánů ;-D) může něco zajímavého nabídnout potencionálním zaměstnavatelům na pracovním trhu? Kolik cigánů může nabídnout vysokou inteligenci, vzdělání, pracovitost, pečlivost a sebekázeň? Bez té to totiž na pracovním trhu pane Bango nejde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

+3/0
5.2.2012 14:02

evon

Když už ne

0/0
5.2.2012 13:54

evon

Mě šokuje, že p. Banga nepřestává psát, i když jeho karma

je víc než trapná 8-o8-o8-o8-o8-o8-o8-o

+1/0
5.2.2012 13:31

evon

A to nejtrapnější je,

že se autor pasoval do role SPRAVEDLIVÉHO MUDRLANTA, který na to má jediný správný názor ;-D;-D;-D Přitom podstatou cikánského problému je, že NAPROSTÁ VĚTŠINA JICH JE PROBLÉMOVÝCH, a těch několik jedinců, kteří jsou slušní, má holt smůlu. Ale poděkovat za ni může JEN TĚM SVÝM RvRvRvRv

0/0
5.2.2012 13:34

Taisun

Pane Bango

Když jsme všichni češi proč vaši soukmenovci řvou po nás vy češi zk....?Můžete mi to vysvětlit nebo opět zachováte rádiový klid a budete odpovídat jen na to co se vám hodí?

+1/0
4.2.2012 12:08

emersonskej

Re: Pane Bango

B je správně !!!;-D

0/0
10.2.2012 2:15

oprudil12

Není to tak dávno , co jsem se ohradil proti smazaným

příspěvkům . Přišel mně mail od p.Bangy , že mé příspěvkly byly smazány mylně . Bez slůvka omluvy ! P.Banga věčně něco  , někoho kritizuje , chce vychovávat , ale sám se chová jako křupan !! Ono poděkovat , poprosit , omluvit se  ,je základem chování .Tak příště , p. Bango , až budete něco moralizovat , kritizovat ap. , začněte u sebe !!

+7/0
4.2.2012 7:07

Mychal.B.

Máš to marný, nejsem gádžo

:-P

+1/0
2.2.2012 19:14

fenri

Zaujal men konec: Češi jsme všichni

Co je to za módní kravinu? Je český národ, český jazyk, české dějiny.... a je romský národ, romské dějiny...

Přeci nelze být současně Romem i Čechem. To pak mohu být současně Čechem a Eskymákem. Jsou-li Romové současně Romy i Čechy, co jsou potom Češi? Co je to národ?

Situace, kdy dvě naprosoto odlišné skupiny lidí (odlišné dějinami, mentalitou, kulturou, jazykem, barvou pleti, uvažováním o budoucnost...) sdílí jeden sociální systém?

0/0
2.2.2012 10:48

Z-drcený kostkový cukr

Čtenář - cikán

nejde dohromady

+2/0
1.2.2012 23:35

evon

Re: Čtenář - cikán

;-D;-D;-D

0/0
5.2.2012 13:29AUDIOZÁZNAM

Petice

Zmeškali jste přenos čtení Davida Vlka? Poslechněte si ho tady.Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.