Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 18. května 2022 Nataša

Jak mě zneužil brněnský motorkář

19. 08. 2021 13:16:45
Znáte tu situaci, kdy si přejete být současně na dvou místech najednou a ono to nejde? Mě se to povedlo. Ležel jsem doma s Covidem a přesto jsem páchal přestupky v Brně. Jak je to možné? Čtěte dál, může se to stát i vám!

Do datové schránky mi přišla zpráva z Magistrátu města Brna. Mám se dostavit k podání vysvětlení přestupku, který jsem měl 21. března tohoto roku spáchat vozidlem Alfa Romeo kdesi na parkovišti na třídě Generála Píky v Brně. Popsán byl přestupek bravurně. To ne že ne. Člověk si hned uměl představit, jak takový přestupek vypadá a pomalu by hledal informaci o tom, kolik za takový přestupek dělá pokuta. Jenže já vůbec nemám tušení, kde je třída Generála Píky. Nemám a nikdy jsem neměl Alfu Romeo a už vůbec jsem nemohl být 21.03 v 09:41 hod. v Brně, neb jsem právě doma ležel s Covidem.

Celá ta situace mi přišla na jednu stranu vtipná, ale ono to předvolání obsahuje i výhružnou pasáž, která doslovně říká: Tomu, kdo se bez závažných důvodů nedostaví na výzvu ke správnímu orgánu k podání vysvětlení, nebo ten, kdo bezdůvodně odepře podat vysvětlení, může správní orgán uložit pořádkovou pokutu až do výše 5.000 Kč. A to už mi tak vtipné nepřišlo.

*

předvolání MMB

*

*

Následovala konzultace s právníkem, potom telefonát do Brna, oddělení dopravněsprávních činností. A tam jsem se dozvěděl, že mě jako řidiče nahlásil majitel vozidla, které jsem nikdy neviděl a jehož majitele skutečně neznám. Přiznávám, že jsem v první moment vůbec nevěděl, co říct. Respektive věděl, ale chtěl jsem zachovat dekorum a nebýt sprostý. Jméno majitele vozu mi samozřejmě na první dobrou odmítli sdělit, věděl jsem tedy jen model vozu a SPZ. Tak že ve skutečnosti nic.

Následoval problém č. 2. Kdo z vás si umí vzpomenout v srpnu, co dělal v sobotu 21. března po deváté hodině ráno? Já si tedy na první dobrou nevzpomněl ani omylem. Následovalo hledání v kalendáři, v mailech a potom konzultace s manželkou. Ta mi naštěstí připomněla, že jsem zrovna ležel doma s Covidem. V dalším kole následovalo hledání v archivu kamerových záznamů, abych se našel na záběru, který byl pořízen minutu před tím, než jsem zrovna páchal přestupek v Brně. Tímto chci paradoxně vzpomenout na zloděje, díky kterým jsem byl nucen si do bytu a na přilehlou zahradu pořídit kamerový systém.

Další konzultace s právníkem, příprava odpovědi na předvolání, podání trestního oznámení na neznámého pachatele a žádost o sdělení údajů majitele auta, se kterou jsem nakonec uspěl. O několik dní později jsem se dozvěděl, že majitelem auta a člověkem co mě označil jako řidiče, je jistý Ing. J.F z Brna, který je jen o tři roky mladší než já a označování lidí za řidiče jeho aut je asi oblíbeným sportem. Krom mě totiž označil dalších 24 lidí napříč obory a celou ČR, Japonskem, USA a Ruskem.

*

*
Že vede soukromou válku s magistráty několika měst, to bych i chápal. Že to je člověk, který odmítá respektovat jakákoliv pravidla, ok. To je taky jeho věc. Ale že do svých tahanic s úřady zatahuje ostatní lidi, to mě fakt namíchlo. A to nejen kvůli tomu, že mě stál čas a peníze. Štve mě ten princip. A přístup úřadů. Sakra, když ten člověk označí 24 různých řidičů, tak je myslím každému úředníkovi jasné, že se jedná o druh obstrukce. Každému tomu úředníkovi je jasné, že ten člověk lže. A stejně musí ty „řidiče“ obesílat a vyhrožovat jim pokutami, pokud se nedostaví.

Přemýšlím nad tím, jaký má potom podobný institut smysl. Když někomu půjčím auto, pamatuju si, kdo to je. Pokud si to nepamatuju, pokuta a zaplatit všechny spáchané přestupky, už jen za tu nezodpovědnost. Pokud se podobným způsobem snažím vyvinit z vlastních přestupků, uplatnit stejný princip a ještě k tomu přidat mastnou pokutu za zneužití osobních údajů. Místo toho musí označený "řidič" shánět informace a dokazovat, že někde nebyl. Jediná varianta jak se něco dozvědět, je podat trestní oznámení. Prostě Kocourkov.

Co kdyby pan Ing. J.F z Brna příště označil jako řidiče Ing. Miloše Zemana a jako bydliště udal Praha – Hrad? Taky by úřady vyhrožovaly pokutou, pokud se „řidič“ nedostaví? Co?PS: Někdo asi přemýšlí, jak jsem přišel na toho motorkáře. Nedalo mi to a trošku jsem googloval. A google mi prozradil, že pan Ing. J.F z Brna, co má tak rád lidi které nezná, je vášnivým motorkářem :). Tím spíš nechápu, proč jezdí po Brně auty (krom Alfy Romeo taky BMW, které řídí také několik lidí najednou).

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Patrik Banga | čtvrtek 19.8.2021 13:16 | karma článku: 42.43 | přečteno: 12088x

Další články blogera

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem: Covid má i „výhody“!

Z jistého úhlu pohledu má Covid (fakt jen pro někoho) jednu nespornou výhodu. Člověk po něm nemá chuť jíst. (Ne) dobrovolně jsem se vrátil k jogurtům a polévkám. Cokoliv ostatního se stalo nemyslitelným.

24.3.2021 v 11:51 | Karma článku: 37.15 | Přečteno: 4788 | Diskuse

Patrik Banga

Jak jsem se stal coviďákem

Covidu-19 se mi rok dařilo úspěšně vyhýbat. Za cenu drastických omezení jakýkoliv kontaktů a více než roční karantény doma, procházek po večerech a maximálního používání dezinfekce, roušek a později respirátorů. Jenže jednoho dne.

16.3.2021 v 14:40 | Karma článku: 39.53 | Přečteno: 6101 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Byly identifikovány nesprávné vzorce chování prasat

Ta věta z letošní písňové soutěže Eurovize o nesprávných vzorcích hlasování je nádherná. Myslím, že bychom si měli zapamatovat, až bruselská pětka zavede korespondenční hlasování

17.5.2022 v 18:26 | Karma článku: 13.67 | Přečteno: 248 | Diskuse

Jan Klar

Deník spisovatele – proč jsem nespal s Barbrou Streisandovou?

Líbí se mi ženy, které jsou narozené v činském znamení koně, což jsem si připomněl, jak si tak doplňuju všemožné vědomosti, když jsem si pustil film Jentl natočený v roce 1983 v Praze,

17.5.2022 v 18:20 | Karma článku: 7.80 | Přečteno: 111 | Diskuse

Pavla Kolářová

Vzhůru dolů městem Plzeň...

Toto západočeské město má své podzemí, nadzemí, temná i světlá zákoutí, pochází odsud pár slavných rodáků jako Taťulda a Hurvínek, setkává se tu hned několik řek (vygooglete si sami), pijí zde Prazdroj, jo a taky může být místem..

16.5.2022 v 20:12 | Karma článku: 16.62 | Přečteno: 241 | Diskuse

Karel Trčálek

Je tu Bloger roku 2021! Zvítězím tentokrát já?

Letos opět v tradičním termínu startuje anketa o toho nejoblíbenějšího blogera roku 2021! Vyhrát můžu i já

16.5.2022 v 16:49 | Karma článku: 19.54 | Přečteno: 377 | Diskuse

František Skopal

Hlasování o vydání Fica pro vazební stíhání! Duchovní rozbor

Hned, když jsem z rozhlasu slyšel formulaci obvinění Roberta Fica ze založení zločinecké skupiny mi bylo jasné, že jde o vykonstruované obvinění.

16.5.2022 v 16:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 62 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz