Bylo nás 32x méně, protože nás Romy tak nějak skoro vyvraždili… pane Okamuro

7. 03. 2018 20:37:37
Tak jsem sledoval mimořádnou schůzi sněmovny a čekal, co se stane. Tedy upřímně řečeno, čekal jsem spíš na to, co se nestane. A také nestalo... nakonec se o odvolání pana Okamury ani nehlasovalo.

Zabývat se politikou podle mne zrovna nemá smysl. Jedno je totiž jasné. Okamurovo odvolání z čela Sněmovny by mohlo zabránit vzniku stabilní vlády a to je myslím jasné každému, kdo současné politické dění trošku sleduje. Já ale trošku čekal, že se pan Okamura vyjádří k okolnostem, které k projednávání jeho setrvání ve funkci vedly.

Si tak říkám, co by asi dneska dělal Jan Kalvoda. Ten lhal o titulu doktora práv a když se na to přišlo, odstoupil. Pan předseda Okamura taky lhal a když se ho zeptají novináři na okolnosti a jeho názor na vyvolaná jednání, řekne, že ho to nezajímá. Ten rozdíl je zkrátka cítit. Kalvoda uměl přiznat chybu. Okamura jí přiznat nechce (a nést odpovědnost, samozřejmě).

Upřímně řečeno nevím, do jaké míry pan předseda Okamura své výroky myslí vážně, nebo je to hra o voliče. Lidé ho skutečně mají za toho, kdo říká „pravdu, kterou zamlčují média“. A on je mediálně natolik zdatný, že i když říká nepravdu, dokáže o ní přesvědčit masy lidí. Prasečák v Letech se zkrátka hodil, půl miliardy z peněz daňových poplatníků už je dost velká sumička na to, aby to lidi zajímalo. A tak se zpochybní výkup, protože to přece „žádný koncentrák nebyl“. A zahraje se na tu nejcitlivější notičku... "podívejte se, co platíte cikánům". Ne, neplatí se to cikánům. Je to jen důstojné vyřešení křivdy, která stála život několik set Romů. Ono.. v Lidicích taky nestojí prasečák.

A tak pan Okamura řekl, že tábor většinou nikdo nehlídal a lidé v něm se mohli volně pohybovat. Jako zdroj uvedl knihu Akademie věd s názvem „Tábor Lety, fakta a mýty“ . No jo, ale ta kniha neexistuje.

Potom se omluvil: „Omlouvám se za moje nepřesné vyjádření k oplocení tábora v Letech u Písku - podle historiků oplocení tábora bylo dřevěné, místy laťkovým plotem, v plotě byly sice díry, ale pravda, byl tam, i když ho po většinu historie nikdo nehlídal“.

No, to ale taky tak nějak není pravda. Aby totiž pan Okamura mohl říkat pravdu, musel by investovat čas a něco si o táboře přečíst. Existují desítky výpovědí lidí, kteří koncentrák přežili a vypovídali, co se tam vlastně dělo. Že tam umírali lidé. Že tam panoval režim, typický pro koncentrák. On to totiž zkrátka a dobře koncentrák byl.

Romové zkrátka prodávají a pan Okamura to dobře ví. Už v roce 2015 řekl:

Milí přátelé, vážené dámy a pánové, vítám vás na svém facebookovém profilu. Za posledních sedmdesát let stoupl počet Romů v České republice 32 krát. Ano, slyšíte dobře. Je to skutečně neuvěřitelný nárůst. Zatímco v roce 1945 u nás žilo 10 000 Romů, tak letos je to podle odhadů 320 000. Jen za posledních čtrnáct let se jejich počet zdvojnásobil. Podle mého názoru je stávající strmý růst romské populace jedním ze dvou největších bezpečnostních rizik pro Českou republiku. Samozřejmě tím druhým jsou nepřizpůsobiví imigranti."

No, ale pokud by pan Okamura chtěl být objektivní, musel by dodat i ono pověstné „B“. Romů bylo daleko méně především proto, že byli tak nějak vyvražděni. Drtivou většinu místního romského obyvatelstva nacisté (a v případě Letů za masivní podpory českého četnictva) zlikvidovali v Osvětimi.

Tak si říkám, co by se asi dělo, kdyby někdo zpochybnil holocaust Židů. Předpokládám, že by dostal klepeta, šel před soud a tam si odnesl nějaký ten trest. Pan Okamura tvrdí, že koncentrák v Letech nebyl koncentrákem, protože nebyl vlastně ani hlídaný a plot byl laťkový a vůbec tam lidi mohli chodit, jak chtěli. Ovšem Vy snad znáte někoho, kdo by byl dobrovolně koncentrován v jakémkoliv táboře?

Moje matka měla velkou rodinu. Její táta mnoho sourozenců. Za války zachránili spoustu lidí, zabránili na nějaký čas transportům lidí do Osvětimi. Většina z bratrů byla zavražděna Němci. Děda měl kliku a prošel několika koncentráky, aby nakonec stejně v Osvětimi skončil. Fakt nevím, jak bych mámě vysvětlil, že romský holocaust nebyl. Že Romové umírali, protože nedodržovali hygienu (jako fakt, to někteří lidé opravdu říkají). Zvlášť, když přišla o 90 % své rodiny. Nevím, jak by to někdo vysvětlil mě. Já přišel o chvíle s dědou. S babičkou. S rodinou. Nikdy jsem nikoho neviděl, protože holocaust.

Já nečekal, že pana Okamuru odvolají. Já čekal, že pan Okamura přijde a řekne něco jako:

„Sorry, říkal jsem to, co jsem si myslel, že se bude líbit voličům. Neměl jsem dost informací a říkal jsem něco, co nebyla pravda. Přečetl jsem pár knih a omlouvám se za to, že jsem (třeba nevědomky) lhal“.

A potom bych uznal, že je Tomio Okamura chlap, co se nebojí. Ale takhle? Ne.. to fakt nejde. Správnej chlap nese důsledky svých rozhodnutí. Za pana Okamuru ale jeho rozhodnutí žehlí jeho strana, ANO a komunisti. A to není chlapské ani trošku.

- Výpovědi přeživších byly publikovány se souhlasem Fedora Gála, který na jejich publikaci vlastní autorská práva-

Autor: Patrik Banga | středa 7.3.2018 20:37 | karma článku: 30.58 | přečteno: 2571x

Další články blogera

Patrik Banga

Zemřela královna. Hudební „matka“ nás všech. Sbohem, Věro!

Těžko psát, když člověku zemře někdo, kdo je mu tak blízký, že první hodiny ani nemůže uvěřit, že se to stalo. O to víc, že před pár týdny stejně umřela moje vlastní máma, která byla ještě mladší než Věra Bílá. Královna Rom popu.

13.3.2019 v 8:05 | Karma článku: 26.86 | Přečteno: 2691 | Diskuse

Patrik Banga

Jak jde čas na hřbitově...

Více či méně testovací blog, neb jsem zaznamenal hlasy některých blogerů, kterým nejdou vkládat obrázky. Neváhal jsem, vytáhl z disku několik fotek a zkusmo vyrobil fotoblog...svůj první. Po deseti letech.

12.2.2017 v 7:55 | Karma článku: 16.35 | Přečteno: 811 | Diskuse

Patrik Banga

Tak kdo tady lže, Romové nebo lidé z pizzerie?

Je to několik dnů, co za podivných okolností zemřel člověk v žatecké pizzerii. Jak asi už všichni vědí, uvnitř pizzerie došlo ke konfliktu, kdy měl sedmadvacetiletý Rom napadat návštěvnice pizzerie. Při pacifikování zemřel.

31.10.2016 v 15:44 | Karma článku: 31.38 | Přečteno: 17343 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Irena Fuchsová

Už přezubujete?

Posledních několik let jsem při večerních procházkách s naším drsnosrstým jezevčíkem relaxovala. Oba jsme šli pomalu kolem našeho baráku, nikoho jsme si nevšímali, já si přemýšlela a Atík byl rád, že vůbec jde.

21.5.2019 v 23:26 | Karma článku: 5.94 | Přečteno: 82 | Diskuse

Oto Kaděrka

Evropa tu je a naše politika ji před volbami cupuje

Budou Volby, pro mne ty nejzbytečnější ze zbytečných. Ať to dopadne jak to dopadne , tak líp nám nebude. Z podstaty bytí to tak prostě je.

21.5.2019 v 21:30 | Karma článku: 5.31 | Přečteno: 124 | Diskuse

Alena Krajíčková

Ľúbiš ma...? Ľúbim ŤA...!

Myslím, že život je príliš krátky na to, aby sme strácali čas mlčaním. Mám priateľku, ktorej jej láska nikdy nepovie mám Ťa rád, ľúbim Ťa, milujem Ťa..........a ona mu to teda nevraví tiež......Je to CHYBA!

21.5.2019 v 20:54 | Karma článku: 9.25 | Přečteno: 156 |

Karel Trčálek

Hra o latríny, závěrečná epizoda osmé řady

Upřímně lituji všechny, kteří čučeli na poslední díl „Hry o trůny“ . Ne blbý seriál, ale skutečnost sama je tím nejděsivějším příběhem, který nás spojuje

21.5.2019 v 18:07 | Karma článku: 9.27 | Přečteno: 213 | Diskuse

Oto Jurnečka

Symbolika finále Hry o trůny

Dobrý příběh je jako Rorschachův test. Každý v něm vidí to, co si nese v sobě. Sága Hra o trůny takovým dobrým příběhem je a zde je můj výklad toho, co jsem v poslední epizodě viděl já.

21.5.2019 v 12:56 | Karma článku: 15.32 | Přečteno: 357 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz